Баскетболистът на Финикс Сънс Кевин Дюрант обяви, че ще играе за националния отбор на САЩ на Олимпийските игри в Париж догодина.
На пресконференцията, проведена преди предстоящия старт на НБА, Дюрант даде положителен отговор на въпроса дали ще играе за националния отбор на САЩ през следващата година.
Опитният баскетболист с националния отбор спечели три поредни златни медала от олимпийски игри (2012, 2016 и 2021 г.), а през 2010 г. беше и световен шампион.
Американските медии по-рано съобщиха, че през следващото лято, заедно с Дюрант, на поканата на треньора Стив Кер ще се отзоват множество звезди от НБА, сред които най-големите имена като ЛеБрон Джеймс, Стеф Къри, Деймиън Лилард и Джейсън Тейтъм.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS