Челси победи Нюкасъл с 2:1 на „Стамфорд Бридж“ в мач от деветия кръг на Висшата лига. Така „сините“ от Лондон събраха 17 точки на четвъртото място, докато „свраките“ са 12-и с 12.

Домакините имаха възможност за гол още в третата минута. Нони Мадуеке овладя топката на границата на наказателното поле и шутира към левия ъгъл, но Ник Поуп плонжира и спаси.

Минута по-късно Коул Палмър получи разсичащ защитата пас и напредна, след което шутира към долния ляв ъгъл и прати топката в мрежата, но попадението не бе принзато заради засада.

В 18-ата минута Челси все пак излезе напред в резултата. Педро Нето напредна по левия фланг и намери Николас Джаксън около точката на дузпата, а той я плъзна към долния ляв ъгъл за 1:0.

Нюкасъл опита да отговори с 27-ата минута, когато Сандро Тонали овладя добро подаване и нанесе нелош удар от средна дистанция, но защитник на Челси успя да го блокира.

В 32-рата минута „свраките“ стигнаха до изравнително попадение. Люис Хол навлезе отляво в наказателното поле и пусна за Александър Исак, който отблизо вкара на празна врата.

В 41-вата минута Педро Нето пое топката на ръба на наказателното поле, след което стреля към десния ъгъл, Поуп не бе заел добра позиция, но все пак успя да се хвърли и да отрази.

В 47-ата минута Челси отново поведе. Ромео Лавия отне топката в средата на терена и пусна извеждащ пас за Коул Палмър, който стреля силно към долния десен ъгъл и покачи на 2:1.

В 50-ата минута „сините“ от Лондон имаха много добър шанс да поведат с два гола и да си решат мача до голяма степен, но удар на Педро Нето с глава срещна десния страничен стълб.

В 68-ата минута Александър Исак пропусна златен шанс за Нюкасъл. Шведският нападател отправи опасен удар с глава, но Рийс Джеймс се намеси ключово и изчисти току пред голлинията.

В 82-рата минута отскочила топка се озова в краката на Михайло Мудрик, който отправи обещаващ изстрел от чиста позиция, но Ник Поуп съумя да опази вратата си от трето попадение.

В добавеното време на срещата бе отменена дузпа за Челси след падане на Кристофър Нкунки в наказателното поле. Нюкасъл бе близо до гол в заключителните секунди, но Рийс Джеймс направи важна намеса.

Уест Хем наказа пропуските на Ман Юнайтед и отново го съкруши в Лондон
Кристъл Палас победи вял Тотнъм и се измъкна от зоната на изпадащите с първи успех във Висшата лига (ВИДЕО)