Уест Хем постигна много сладка победа с 2:1 в домакинството си на Манчестър Юнайтед в изключително интересен и драматичен двубой от 9-ия кръг на Висшата лига. Триумфът за „чуковете“, който е трети пореден срещу „червените дяволи“ на „Лондон Стейдиъм“, дойде след голове на Крисенсио Съмървил и Джаред Боуен, докато точен за гостите бе Каземиро. С победата тимът на Хулен Лопетеги събра 11 точки и изпревари именно Ман Юнайтед на 13-ото място, докато хората на Ерик Тен Хаг вече са 14-и със същия точков актив.

Мачът на Олимпийския стадион в Лондон започна вихрено за „червените дяволи“, които от самото начало притиснаха „чуковете“. В първите 10 минути две положения пропусна Алехандро Гарначо.

В 13-ата минута пък първо Лукаш Фабиански спаси удар на Расмус Хьойлунд, а при добавката Бруно Фернандеш прати топката над вратата с удар от границата на наказателното поле.

В 32-ата минута удар от воле на Диого Далот бе неточен и топката мина над вратата, а в добавеното време на първата част Каземиро засече топката след пряк свободен удар, но Фабиански показа страхотен рефлекс и спаси.

Джаксън + Палмър = 3 точки за Челси срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Десетина минути след началото на втората част Гарначо центрира добре и намери Маркъс Рашфорд, но ударът му бе неточен.

При ответната атака удар на Майкъл Антонио мина встрани от вратата.

Четвърт час преди края на редовното време Гарначо сбърка едно подаване и подари топката на домакините. Тя бе пратена към Джаред Боуен на дясното крило. Той центрира ниско в наказателното поле, където Дани Ингс опита да стреля, но вместо това се получи пас към Крисенсио Съмървил на далечната греда и той отблизо засече топката в мрежата.

Реакцията на тима на Ерик Тен Хаг не закъсня и гостите притиснаха Уест Хем. Така се стигна до 81-ата минута, когато Диого Далот достигна до топката вдясно от вратата на Фабиански и с глава я прати към точката на дузпата. Там с глава игра и Джошуа Зиркзее, насочвайки топката към вратарското поле. Там най-добре пласиран бе Каземиро, който също с глава успя да изравни – 1:1!

В 87-ата минута Дани Ингс се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Матайс де Лихт, като след преразглеждане на ситуацията с ВАР съдията Дейвид Кук отсъди дузпа за „чуковете“. Манчестър Юнайтед протестира срещу дузпата, обосновавайки исканията си с това, че Ингс докосна топката с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че има нарушение на нидерландския бранител.

Зад топката застана Боуен, който с чудесно насочен удар в долния ляв ъгъл остави безсилен хвърлилия се в правилната посока Андре Онана, вдигайки на крака феновете по трибуните на Олимпийския стадион в Лондон.

До края на добавеното време Манчестър Юнайтед притисна Уест Хем, но лондончани издържаха на натиска и се поздравиха с победата в напечения мач.

Кристъл Палас победи вял Тотнъм и се измъкна от зоната на изпадащите с първи успех във Висшата лига (ВИДЕО)