Джейми Варди вкара хеттрик за 2:2 срещу Бърнли (ВИДЕО)

Лестър и Бърнли завършиха наравно 2:2 двубоя помежду си от 6-ия кръг на Висшата лига. Джейми Варди отбеляза два гола в противниковата врата и един в своята. В същото време Гнали Корне реализира във вратата на „лисиците“ и по този начин двубоят завърши без победител.

След ремито Лестър е на 12-ото място с актив от 7 точки, докато Бърнли е предпоследен с 2 пункта.

Първата възможност в мача се откри през Лестър в 10-ата минута. Нападателят засече с глава центриране в наказателното поле, но прати топката над напречната греда.

Две минути по-късно Варди си вкара автогол и даде преднина на Бърнли. Топката беше центриране от ъглов удар. Джейми Варди се опита да изчисти, но насочи топката към собствената си мрежа и изненада Каспер Шмайхел.

Англичанинът бързо съумя да се реваншира, като възстанови равенството в 37-ата минута. Тогава овладя хубаво подаване в наказателното поле и преодоля вратаря с прецизен удар.

Три мниути по-късно Гнали Корне върна аванса на гостите. Той порази целта с технично изпълнение, не оставило шансове на Шмайхел.

След почивката Лестър вдигна оборотите и в 69-ата минута беше близо до гола. Келечи Ихеаначо получи на чиста позиция, но бе навреме блокиран от защитник.

Пет минути преди изтичането на редовното време Варди преодоля няколко защитници и вкара за 2:2.

Ключовият момент в мача дойде в петата минута от добавеното време, когато Крис Ууд преодоля Шмайхел, но попадението не беше зачетено след намеса на ВАР заради засада. Секунди по-късно главният съдия даде последен съдийски сигнал и двата отбора прибавиха по точка към актива си.

В останалите три мача от Висшата лига, които се изиграха по същото време, Евертън победи Норич с 2:0, Уотфорд и Нюкасъл завършиха наравно 1:1, а Уест Хем надви с 2:1 като гост Лийдс.

Ман Сити излъга Челси и му нанесе първа загуба (ВИДЕО)

Астън Вила си тръгна победоносно от ‘‘Олд Трафорд‘‘, Фернандеш пропусна решаваща дузпа