Устремилият се към десета титла от Australian Open Новак Джокович даде само пет гейма на Алекс Де Минор при успеха му с 6:2, 6:1, 6:2, който го класира за четвъртфиналите на турнира. В битка за място на полуфинала Ноле ще се изправи срещу Андрей Рубльов. 

Драматичен шампионски тайбрек прати Рубльов на 1/4-финалите на Australian Open

В първия сет Де Минор се държеше до 2:3, но след това допусна пробив, с който Джокович поведе с 4:2, след което позволи на сърбина да го затвърди и да направи още един. 

Във втората част представителя на домакините също не намираше отговори на играта на Ноле и сърбинът поведе с 5:0 преди Де Минор да успее да вземе гейм в този сет. В третия сет нещата не изглеждаха по-различно. Този път Джокович поведе "само" с 4:0 преди Де Минор да успее да вземе гейм. Австралиецът се отчете с още един спечелен гейм, отразявайки мачбол на Ноле. На свой сервис Джокович не пропусна втория си мачбол и се насочи към четвъртфиналите. 

20-годишен американец е сред най-добрите 8 при първото си участие в Мелбърн

Томи Пол оформи американски четвъртфинал в Мелбърн

Сабаленка стигна първия си 1/4-финал в Австралия

Полякиня поднесе изненадата и изхвърли Гарсия от Australian Open

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS