Ерата ''Шави'' в Барселона започна с успех в каталунското дерби (ВИДЕО)

Новият треньор на Барселона Шави Ернандес започна кариерата си на "Камп Ноу" с минимален успех с 1:0 над Еспаньол в двубой от 14-ия кръг на Ла Лига.

"Лос кулес" са на шеста позиция в класирането с 20 точки. Еспаньол е 11-и със 17.

Барселона бе отборът, който създаде първата по-интересна ситуация в двубоя. В 4-ата минута Мемфис Депай стреля от воле от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Диего Лопес.

Еспаньол организира първата си по-интересна атака в 8-ата минута. Ембарба получи на десния фланг, нахлу в наказателното поле, но стреля слабо покрай вратата.

Четвърт част след началото на мача Диего Лопес сгреши подаване към свой съотборник, Нико отне и бе изблъскан в гръб в наказателното поле, като претенциите на Барса бяха за дузпа, но Карлос дел Серо Гранде даде знак играта да продължи.

Барса увеличи натиска си, като първо в 26-ата минута Депай отправи удар отблизо, но в ръцете на вратаря, а минута след товаГави стреля с глава, но твърде слабо, за за затрудни Лопес.

В 30-ата минута Бускетс отправи шут от дистанция, който съще бе отразен от Лопес.

В 44-ата минута Раул Де Томас преодоля Мингеса и отправи изстрел, като топката рикошира леко в Пике, а Тер Стеген успя да я докосне, за да я прати от горната страна на мрежата.

Барса започна светкавично втората част. С едно подаване Гави разсече защитата на Еспаньол, но Депай бе повален от Кабрера в наказателното поле преди да успее да отправи изстрел. Карлос дел Серо Гранде веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Мемфис Депай, който не остави шанс на Диего Лопес за 1:0.

Влезлият като смяна на полувремето на мястото на Илиас Абде влезе добре в двубоя. В 61-ата минута той получи пас на скорост, надбяга играч на гостите и опита да прехвърли вратаря, но изпълнението му не бе достатъчно прецизно и защитник изчисти.

В 64-ата минута Френки де Йонг отбеляза красив гол, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

В последните минути на двубоя Еспаньол се хвърли в търсене на изравнителното попадение. В 82-ата минута Раул де Томас уцели левия страничен стълб на вратата на Тер Стеген с изстрел от пряк свободен удар. Две минути след това Димата имаше страхотен шанс да изравни с глава, но стреля неточно.

В последната минута на добавеното време влезлият като резерва Морон можеше да изравни, като само бързата реакция на Тер Стеген да улови топката спаси "блаугранас".