Въпреки че проектът за изграждане на комплекса „Espai Barça“ трябваше да започне през май тази година, това вероятно няма да се случи.
Каталунският вестник „Sport“ твърди, че финансовата конструкция на проекта все още не е завършена, а Барселона все още не е получил разрешение от Общинския съвет да започне строителни работи.
Съществува сериозна вероятност ремонтът и реконструкцията на стадиона да бъдат отложени до подобряване на икономическата и международна политическа обстановка.
Планът беше този сезон да бъде последният за Барселона на настоящия „Камп Ноу“, а от следващия да играе мачовете си на Олимпийския стадион „Монтжуик“, докато приключат реконструкциите, които може да продължат следващите три години.
Барса се произнесе по обвиненията срещу Лапорта за реновирането на стадиона
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS