Съперникът на ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите – ФКСБ, постигна втора поредна победа в румънския шампионат.

Тимът победи Динамо Букурещ в дербито на Румъния с 2:1, като по този начин загря за мача с българския тим, който ще бъде в сряда (26 юли), от 20:30 часа.

На своя „Arcul de Triumf“ ФКСБ поведе след половин час игра с гол на Флоринел Коман. До почивката домакините удвоиха чрез Дариус Олару, който вкара пет минути след Коман.

През втората част гостите се върнаха в мача с попадение на Гонсало Грегорио в 83-ата минута, но „червените кучета“ нямаха време за нещо повече и така загубиха дербито с ФКСБ.

По този начин тимът на Илиас Хараламбус има 6 от 6 възможни точки в румънското първенство, където още само два отбора са с такъв точков актив.