Фратрия Варна победи Етър Велико Търново с 3:1 на стадиона в Албена в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Новакът в лигата заема деветото място във временното класиране с актив от 20 точки, докато „болярите“ са осми с една повече.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, а втората част започна с два гола за домакините. Фратрия поведе с 1:0 в 50-ата минута с гол на Александър Ангелов, а Денислав Ангелов удвои в 54-ата. Дидис Пита върна гол за Етър в 64-ата минута, а Денислав Ангелов оформи крайния резултат с второто си попадение в мача в 89-ата минута.

Един от лидерите във втория ни ешелон – Беласица Петрич, изненадващо сгреши на свой ред край морето. „Комитите“ завършиха при нулево реми на гости на предпоследния в класирането Несебър, който е с 9 точки. Беласица заема четвъртата позиция с 24 точки.