Фулъм победи Тотнъм с изпълнение на дузпи в двубой от втория кръг на Карабао Къп, като двубоят на „Крейвън Котидж“ завърши при резултат 1:1 в редовното време, а при дузпите домакините бяха безгрешни и спечелиха с 5:3.

В своя дом Фулъм започна по-добре, но в 7-ата минута удар с глава на Родриго Муниз мина покрай вратата.

В 19-ата минута Мики ван де Вен докосна топката след удар на противников играч и така я направи невъзможно за спасяване за Фрейзър Форстър – 1:0 за Фулъм!

Точно преди края на полувремето Форстър спаси тима си от инкасирането на втори гол, спасявайки нов удар с глава на Муниз.

„Шпорите“ успяха да изравнят в 56-ата минута, когато Иван Перишич центрира в наказателното поле, намирайки Ричарлисон и бразилецът с глава порази вратата на „котиджърс“ – 1:1.

До края на редовното време нямаше повече голове и така мачът се реши с дузпи, при които Фулъм вкара и петте си изпълнения от бялата точка, докато Давинсон Санчес видя как Марек Родак спасява 11-метровия му наказателен удар и това се оказа решително за успеха на тима на Марко Силва срещу този на Анге Постекоглу.