Галатасарай се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като надви Молде с 2:1 в реванша в Турция и така с общ резултат 5:3 си осигури място в групите на най-силния европейски клубен турнир.

Мачът в Истанбул тръгна прекрасно за „Чим Бом“, които поведоха още в 7-ата минута след точно изпълнена дузпа от Мауро Икарди.

В 66-ата минута обаче Еирик Хестад върна надеждата на Молде, след като вкара топката в мрежата на Фернандо Муслера след подаване на Емил Брейвик.

Галатасарай обаче си гарантира успеха и продължаването към групите с гол на Анхелиньо в добавеното време на мача.

В Гърция пък Брага елиминира Панатинайкос с победа в реванша с 1:0 и общ резултат 3:1. Единственото попадение в мача дойде в 83-ата минута, а негов автор стана Брума. В добавеното време на срещата пък ПАО остана с човек по-малко след втори жълт картон на Хуанкар.

Йънг Бойс пък победи безапелационно Макаби Хайфа с 3:0 в реванша на швейцарска земя и по този начин след нулевото равенство в Израел си осигури място в групите на най-силния европейски клубен турнир.

Йънг Бойс поведе с 2:0 до почивката, след като в 23-ата минута Седрик Итен вкара за 1:0, а Абдулайе Сек си вкара автогол пет минути след това.

Секунди след началото на втората част швейцарците вкараха трети гол чрез Филип Угринчич и така си решиха мача.

Фулъм приземи Тотнъм, отстранявайки го с дузпи от Карабао Къп (ВИДЕО)