Галатасарай спечели първото голямо дерби в турската Суперлига за сезона, след като се наложи с 3:1 като гост на стадион „Шюкрю Сараджоглу“ в мач от шестия кръг на елита. „Джим-Бом“ поведоха след автогол на Доминик Ливакович в 20-ата минута, а осем по-късно Дрис Мертенс удвои преднината на своя тим. Габриел Сара вкара третия гол за Галатасарай в 60-ата минута, а три по-късно Един Джеко реализира единственото за „фенерите“.

След този успех Галатасарай дръпна с пет точки на върха пред Фенербахче, като „Джим-Бом“ е с 6 победи от 6 мача. Воденият от Жозе Моуриньо тим пък е втори с 13, само три пред Бешикташ, който обаче с два мача в запас.

Двубоят започна с натиск от страна на Галатасарай, който възпитаниците на Окан Бурук материализираха в 20-ата минута, когато Лукас Торрейра стреля от воле от средна дистанция. Доминик Ливакович се намеси, но изби топката в левия страничен стълб, след което тя премина голлинията.

Галатасарай удвои преднината си в 28-ата минута, когато след центриране на Юнус Акгюн центрира отляво топката в наказателното поле, където Виктор Осимен свали за Дрис Мертенс. Белгиецът направи магично докосване и прехвърли Доминик Ливакович.

„Джим-Бом“ продължи да бъде по-активният отбор и на старта на втората част, като логично стигна до трети гол в 60-ата минута. След многоходова комбинация в и около наказателното поле на Фенербахче, Габриел Сара се измъкна отдясно и стреля към долния десен ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Ливакович да се намеси.

Фенербахче върна един гол в 63-ата минута, когато Абдюлкерим Бардакджъ повали в собственото си наказателно поле опонент, а домакините получиха правота да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Един Джеко.

Воденият от Жозе Моуриньо тим се опита да потърси и втори гол в двубоя, но Галатасарай удържа натиска на домакините и се поздрави с успеха в Интерконтиненталното дерби.