Галатасарай победи с 4:3 шведския Елфсборг у дома, докато Брага загуби от норвежкия Будьо/Глимт с 1:2 като домакин в първите мачове от третия кръг на Лига Европа.

Особено вълнуващо беше в Истанбул, където Галатасарай водеше с 3:0 на полувремето, а през втората част позволи на Елфсборг да намали до 3:2, а след това и до 4:3 в края.

Брага и Будьо/Глимт изиграха добър мач с много положения в Португалия, а победата отиде при гостите.

След първото полувреме нямаше голове, а в 53-ата минута Евжен изведе норвежкия отбор напред в резултата.

С помощта на Брума Ниакате се разписа в 64-ата минута за 1:1.

След това в 66-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Ниакате бе изгонен за втори жълт картон.

Гостите използваха това и стигнаха до победата с гол на Нилсен в добавеното време на мача.