Гол от корнер не стигна на Интер за финал

Веско Вълчев Веско Вълчев

Гол от ъглов удар на Кристиан Ериксен не стигна на Интер за класиране на финала за Купата на Италия, където ще играе тимът на Наполи. Неаполитанците и Интер завършиха наравно 1:1, а победата в първата среща на "небесносините" в Милано с 1:0 стигна за краен успех.

Още във 2-ата минута Кристиан Ериксен изпълни ъглов удар, топката тупна във вратарското поле и мина между краката на Оспина за 0:1. Гол, с който гостите бързо заличиха изоставането си от първата среща.

В 33-ата минута Ромелу Лукаку имаше шанс да втара гол, но този път Давид Оспина бе на мястото си и не допусна втора изненада. 5 минути преди края на полувремето Антонио Кандрева получи добър паз в наказателното поле и стреля незабавно, но Оспина отново спаси.

Минутка по-късно Наполи стигна до скъпоценно попадение за 1:1. Лоренцо Инсиние подаде в наказателното поле и Дрис Мертенс изпрати топката в мрежата на Интер. По този начин Мертенс стана голмайстор номер 1 в клубната история. Мертенс вече има 122 гола от 310 мача и изпревари Марек Хамшик, който е с 121 попадения. На трето място е легендарния аржентинец Диего Марадона, който е вкарал 115 гола за Наполи.

33-годишният футболист играе за неаполитанския клуб от 2013 г. Заедно с отбора спечели Купата на Италия и Суперкупата на страната.

Малко след началото на второто полувреме Наполи можеше да поведе в резултата, но Инсиние пропусна.

13 минути преди края на двубоя Кристиан Ериксен имаше чудесна възможност да вкара втори гол от пряк свободен удар. Шутът на Ериксен бе в очертанията на вратата, но този път Оспина бе на мястото си.

В края на мача Интер увеличи натиска. В 82-ата минута Кристиан Ериксен отново излезе на страхотна позиция, но Оспина отново го разочарова със спасяването си. Минутка по-късно Виктор Моузес също пропусна да се разпише във вратата на Наполи.

Така във финала Наполи среща Ювентус в пряка битка за спечелването на Купата на Италия.