Севиля се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Райо Валекано от 9-ия кръг на Ла Лига. Въпреки двата ранни гола на Оскар Валентин и Алваро Гарсия за „гръмотевиците“, Севиля стигна до точката с голове на Джибрил Соу и Юсеф Ен-Несири.

Мачът на „Рамон Санчес Писхуан“ започна с размяна на положения, като Ориан Ниланд спаси удар на Иси Паласон в 17-ата минута, а 2 по-късно Хуанлу Санчес стреля покрай вратата на Райо.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Неманя Гудел опита да изчисти една топка, но вместо това, тя стигна до Оскар Валентин в наказателното поле на Севиля и халфът на Райо порази вратата на андалусийците.

Попадението окрили гостите и в 27-ата минута Раул де Томас изведе Алваро Гарсия на прекрасна позиция в наказателното поле, откъдето крилото прехвърли Ниланд – 2:0 за гостите!

Севиля се върна в мача 5 минути след началото на втората част, когато Лоик Баде комбинира с Джибрил Соу и той от границата на наказателното поле върна интригата в мача, пращайки топката в мрежата след лек рикошет в гредата.

В следващите минути отбраната на мадридчани имаше доста работа, като в 58-ата минута Юсеф Ен Несири пропиля добър шанс, след като не успя да уцели добре топката.

Три минути след това Столе Димитриевски се намеси страхотно, спасявайки удар на Доди Лукебакио от границата на наказателното поле.

Хората на Хосе Луис Мендилибар продължиха да са по-активни и това им се отблагодари с изравнително попадение в 6-ата минута на добавеното време. Тогава нападателят се пласира най-добре при един корнер и с глава засече центриране на Иван Ракитич прави в мрежата на гостите – 2:2.

След този мач Райо събра 13 точки и се изкачи на 7-ото място във временното класиране, докато Севиля излезе 13-и с 8 точки в актива си.

Белингам продължава да наказва, без защита Реал не допусна гол (ВИДЕО)