Голям успех за баскетболистките ни до 20 години

Георги Атанасов Георги Атанасов

Женският национален отбор по баскетбол до 20 години спечели титлата на Европейското първенство за жени до 20 години, Дивизия Б. Българките победиха Финландия на финала с 80:75 в Прищина, Косово, където се проведе шампионата. Последният подобен успех бе през 2011 година, когато националния ни отбор до 18 години грабна трофея в Дивизия Б отново.

Триумфът е още по-сладък, защото в началото на еврошампионата двете страни се изправиха една срещу друга, но тогава загубихме с близо 30 точки. Финалната среща започна по-добре за скандинавките, които водеха на моменти с повече от 10 точки, но с отлична втора четвърт, българките успяха да обърнат нещата и на полувремето резултатът бе 42:36. След поредица от размяна на точки и смяна на водачеството, България успя да покаже по-добри нерви и по-точни изпълнения и след 80:75 станахме европейски шампион.