Айнтрахт Франкфурт и Байерн Мюнхен завършиха при резултат 3:3 в спектакъл на „Дойче Банк Парк“, който бе част от шестия кръг в Бундеслигата. След спечелената точка Байерн Мюнхен има 14, като остава лидер в Бундеслигата, докато Айнтрахт Франкфурт е трети с 13.

Мин-Джае Ким даде аванс на баварците в 15-ата минута. „Орлите“ обаче осъществиха пълен обрат след головете на Омар Мармуш и Юго Екитике. До края на първата част Байерн Мюнхен изравни чрез Дайо Упамекано. На старта на второто полувреме гол на Майкъл Олисе донесе пълния обрат за баварците, а Омар Мармуш спаси точката за домакините с гола си дълбоко в добавеното време на мача.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на Байерн Мюнхен. Във втората минута Майкъл Олисе излезе на чиста позиция и шутира към левия ъгъл на вратата, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

Баварците материализираха своя натиск в 15-ата минута, когато след центриране от статично положение, топката се озова в краката на Томас Мюлер, който остави за Мин-Джае Ким. Южнокореецът шутира с първото си докосване и матира Кауа Сантос.

В 22-рата минута Айнтрахт Франкфурт съумя да изравни резултата след многоходова комбинация, в края на която Ансгар Кнауф изведе Омар Мармуш, който излезе очи в очи с Мануел Нойер и прати топката покрай опитния страж.

„Орлите“ осъществиха пълен обрат в 36-ата минута. Омар Мармуш се измъкна зад последния бранител в дефанзивната линия на Байерн Мюнхен и напредна. В последния възможен момент египтянинът отклони към Юго Екитике, който порази целта.

Байерн Мюнхен, който имаше пасив, продължи да натиска и логично стигна до равенството само две минути по-късно, след като се оказа догонващ в резултата. В 38-ата минута топката достигна до Майкъл Олисе, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, но Сантос отрази. Последва добавка от страна на Дайо Упамекано, който реализира.

Баварците пренесоха силната си игра от първата във втората част и достигнаха до пълен обрат в 53-ата минута. Хари Кейн бе потърсен в дълбочина, а той с пета чукна зад себе си за Олисе. Французинът направи финт, нагласи си топката и с левия си крак я прати в десния ъгъл, за да се разпише.

Две минути по-късно Байерн Мюнхен можеше да стигне и до четвърти гол. Йозуа Кимих стреля директно от пряк свободен удар, но Кауа Сантос направи страхотно спасяване.

Кингсли Коман навлезе в наказателното поле на Айнтрахт Франкфурт в 77-ата минута и шутира, но отново стражът на „орлите“ бе на  висота и отрази.

Айнтрахт Франкфурт обаче успя да стигне до равенството с първия си точен удар за втората част. Жуниор Дина-Ебимбе преодоля Конрад Лаймер, след което изведе Омар Мармуш, а египтянинът прати топката покрай Мануел Нойер, за да гарантира точката на своя тим в шестата минута от добавеното време на срещата.