Байерн Мюнхен допусна шокираща загуба с 1:3 като гост на Майнц в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Поражението може да се окаже решаващо в борбата за титлата. Баварците остават на първото място с актив от 59 точки, но Борусия Дортмунд е втори с 57 и мач по-малко. Ако по-късно днес „жълто-черните“ победят у дома Айнтрахт Франкфурт, ще излязат на лидерската позиция при оставащи пет кръга.

Изненадващото е, че Байерн поведе на Майнц с гол на Садио Мане, но допусна обрат в рамките на около 15 минути. Точни бяха Людовик Ажорк, Леандро Барейро и Аарон Мартин.

Още в 9-ата минута Байерн получи тежък удар. Контузи се Алфонсо Дейвис, който беше заменен принудително от Нусаир Мазрауи.

Четвърт час след началото гостите вкараха. Джамал Мусиала изведе Садио Мане сам срещу Робин Центнер. Сенегалецът отбеляза, но попадението не беше зачетено заради засада.

15 минути по-късно Байерн все пак поведе. Леон Горетцка комбинираха с Жоао Кансело отляво. Португалецът намери с остро центриране на далечната греда Садио Мане, който трудно можеше да пропусне – 0:1.

До почивката гостите продължиха да нападат, но не успяха да стигнат до втори гол. В началото на втората част Майнц вдигна оборотите.

В 54-тата минута удар от движение на Аарон Мартин премина покрай целта. Домакините стигнаха до изравнителния гол в 65-тата минута. След центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Байерн се получи разбъркване. Ян Зомер спаси удар на Лий, а при добавката Людовик Ажорк беше безпощаден.

В 74-тата минута Майнц направи пълен обрат. Ажорк беше намерен в наказателното поле. Той свали с глава към Карим Онисиво. Йосип Станишич, а Леандро Барейро получи и преодоля Зомер за 2:1.

Домакините нокаутираха Байерн с трети гол в 78-ата минута. Аарон Мартин овладя отляво на наказателното поле и с хубав удар матира Зомер.

В добавеното време на срещата Байерн имаше две възможности да върне един гол, само че резултатът се запази непроменен и Майнц прибави три точки към актива си.

Резултати от останалите мачове в Бундеслигата, които се изиграха по същото време:

Бохум – Волфсбург 1:5

Херта Берлин – Вердер Бремен 2:4

Хофенхайм – Кьолн 1:3

Вердер сложи край на лошата серия с успех над последния (ВИДЕО)