Хамбургер триумфира над Арминия Билефелд като гост с 4:3 след изпълнение на дузпи и така се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия. Редовното време и продълженията на мача в Билефелд предложиха общо 62 удара, но двата тима си вкараха само по един гол и така срещата влезе в продължения, където двамата вратари направиха по едно спасяване, но Фабиал Клос стреля над вратата и така тимът от Втора Бундеслига елиминира този от третото ниво на германския футбол за

На „ШюкоАрена“ в Билфелд домакините поведоха в резултата още в 11-ата минута, когато се разписа Никлас Шипноски.

Тринадесет минути преди края на редовното време на срещата гостите от Хамбург изравниха, след като Миро Мухайм комбинира с Бейкъри Джата, който не остави шанс на вратаря на Арминия Йонас Керскен – 1:1.

Така мачът влезе в продължения, където Хамбургер бе по-активният отбор и атакуваше по-масирано, но повече попадения не паднаха и така срещата трябваше да се реши след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Срещата завърши с общо 62 удара към двете врати в редовното време и продълженията, като двамата вратари Керскен и Матео Рааб неколкократно се намесваха решително.

3:4 Мориц Хайер – вкарва

3:4 Мариус Вьорл – пропуска, Рааб спасява – Хамбургер печели!

В друг мач от този етап на турнира Фортуна Дюселдорф вкара 3 безответни гола в продълженията в гостуването си на Унтерхахинг и така спечели мача с 6:3.

Кайзерслаутерн изненада Кьолн, който въпреки два червени картона почти навакса 3 гола пасив