Тотнъм постигна изкюлючително трудна, но също толкова ценна победа с 1:0 при домакинството си на Уулвърхемптън в мач от третия кръг на Висшата лига. В герой да „шпорите“ се превърна Хари Кейн, който вкара единственото попадение в мача, като освен това уцели и греда – нещо, което стори и другата звезда на „шпорите“ – Хьон-Мин Сон.

С тази победа хората на Антонио Конте събраха 7 точки и се изкачиха на върха в таблицата преди мачовете на Манчестър Сити и Арсенал. „Вълците“, от своя страна, остават на 16-о място със само точка в актива си.

През първата част на двубоя домакините така и не успяха да осъществят добри нападения към вратата на Жозе Са. „Вълците“ пък стояха много добре на терена и не позволяваха много топки да достигат до звездите на Тотнъм Хари Кейн и Хьон-Мин Сон, като на свой ред успяваха да атакуват.

При една такава ситуация в 43-ата минута новото попълнение Матеуш Нунеш стреля с глава от точката на дузпата, но прати топката покрай вратата.

„Шпорите“ излязоха преобразени след почивката и притиснаха хората на Бруно Лаже. В 52-ата минута Хари Кейн надскочи защитата на Уулвс и стреля с глава в наказателното поле, но нацели гредата.

Десет минути след това лондончани имаха претенции за дузпа за потенциална игра с ръка в наказателното поле на Нейтън Колинс, но съдията Саймън Хупър сигнализира играта да продължи.

Веднага след това Деян Кулушевски сервира топката на Хьон-Мин Сон и кореецът стреля, но уцели гредата.

В 64-ата минута обаче нищо не можеше да спре „шпорите“ по пътя към гола. В 64-ата минута Сон центрира от корнер вдясно от вратата на Са. На първата греда Иван Перишич пордължи топката с глава към центъра на вратарското поле. Там хари Кейн изпревари колинс и с глава отблизо не сгреши, хвърляйки в екстаз домакинските фенове по трибуните.

След това попадение хората на Антонио Конте продължиха да натискат, но отбраната на гостите удържаше натиска им.

В края на мача пък Уулвърхемптън опита финален щурм в опит да се вземе нещо от срещата, но това така и не се случи и Тотнъм се озова на върха в класирането, поне преди мачовете на Манчестър Сити и Арсенал.