Хетафе и Осасуна завършиха при резултат 1:1 на „Колизеума“ в мач от деветия кръг в испанската Ла Лига. Берту Йълдъръм даде аванс на домакините в 21-вата минута, но гостите от Памплона стигнаха до равенството посредством гола на Анте Будимир в 60-ата минута.

Хетафе, който натрупа 8 точки в актива си, заема 16-о място във временното класиране, докато Осасуна е 5-и с 15 точки.

Домакините започнаха по-силно двубоя и логично поведоха в 21-вата минута, когато Алекс Сола центрира топката в противниковото наказателно поле, където Берту Йълдъръм бе най-съобразителен и реализира.

До края на първата част Хетафе продължи да бъде много активен, но не стигна по нова сериозна опасност пред вратата на Осасуна, като през първите 45 минути имаше един точен удар в двубоя, който се превърна в попадение.

Хетафе пренесе силната си игра от  първото и във второто полувреме, когато Алекс Сола успя да изпрати топката за втори път във вратата в 51-вата минута, пазена от Серхио Ерера. След преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче голът не бе зачетен.

Омар Алдерете отправи мощен удар от границата на наказателното поле на Осасуна в 54-ата минута, но Серхио Ерера се намеси.

Осасуна стигна до изравнителното попадение в 60-ата минута, когато Браян Сарагоса подаде на крак към Анте Будимир, за който остана по-лесната задача, а именно да реализира от близка дистанция.

В 80-ата минута Абел Бретонес имаше пространство за удар, което се възползва, но Давид Сория на свой ред демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

В петата минута от добавеното време на мача Хетафе пропиля златна възможност да вземе трите точки. Карлес Перес получи топката на границата на наказателното поле на Осасуна и не се поколеба да стреля, но кълбото премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Осасуна.