Манчестър Сити обърна и победи Кристъл Палас с 4:2 в двубой от четвъртия кръг на Висшата лига. Тимът, воден от Пеп Гуардиола, губеше с 0:2, но съумя да обърне нещата в своя полза и да вземе трите точки.

След този успех "гражданите" излязоха начело с десет точки, докато Кристъл Палас е 13-и с 4.

Мачът започна ужасяващо за Манчестър Сити. В 4-ата минута след центриране от пряк свободен удар топката се удари в Джон Стоунс и влетя във вратата на Едерсон.

Гостите успяха да удвоят преднината си в 22-ата минута. Еберичи Езе гачи топката на главата на Йоаким Андерсен, центрирайки от корнер, а датчанинът я засече във вратата на Сити за 0:2.

Седем минути след това попадение на Палас не бе зачетено заради нарушение.

"Гражданите" се върнаха в двубоя в началото на втората част. В 53-ата минута Родри асистира на Бернардо Силва, който с изстрел от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл.

В 62-ата минута Манчестър Сити изравни резултата. Перфектен пас на Фил Фодън намери Ерлинг Холанд, който надскочи всички и с глава не остави шансове на Гуаита за 2:2.

Пълният обрат дойде в 71-ата минута. Джон Стоунс се реваншира за ранния си автогол, подавайки на Холанд, така че норвежецът да може да чукне топката в опразнената врата за 3:2.

В 81-ата минута Ерлинг Холанд оформи първия си хеттрик с екипа на Сити, след като бе изведен от Илкай Гюндоган.

Ливърпул вкара Борнемут в 9-те кръга на Ада и изравни рекорда за най-голяма победа в Англия (ВИДЕО)