Ливърпул постигна първата си победа от началото на сезона във Висшата лига, а тя бе повече от убедителна, след като мърсисайдци разнищиха Борнемут с 9:0 в двубой от четвъртия кръг на шампионата на Англия. По този начин хората на Юрген Клоп изравниха рекордните победи във Висшата лига, дело на Манчестър Юнайтед и Лестър, като и двата отбора надвиха Саутхемптън с по 9:0.

Роберто Фирмино се отличи с два гола и три асистенции в историческия за Ливърпул двубой, като точни бяха още Луис Диас, Харви Елиът, Трент Александър-Арнолд, Върджил ван Дайк и Фабио Карвальо, а футболистите на Борнемут също успяха да вкарат гол, като той бе в собствената им врата и бе дело на Крис Мефам.

С тази космическа победа Ливърпул събра 5 точки и се изкачи на 8-о място във временното класиране на Висшата лига, докато Борнемут остава 16-и с 3 точки в актива си.

Кошмарът за „черешките“ започна още в 3-ата минута, когато Роберто фирмино центрира перфектно в наказателното поле, където до топката стигна Луис Диас и отблизо заби топката с глава в мрежата на госстите.

Три минути след това Фирмино направи нова асистенция, като този път върна топката към Харви Елиът, който с удар извън границите на наказателното поле не остави шансове на Марк Траверс – 2:0.

Хеттрикът от асистенции на бразилската деветка на Ливърпул дойде две минути преди изтичането на половин час. Този път Фирмино предостави топката на Трент Александър-Арнолд и англичанинът риализира с фирмения си удар от далеч с десния крак.

В 31-ата минута направилият фамозен мач Фирмино се възползва от грешка в защитата на гостите и вкара четвърти гол за своя тим.

До полувремето резултатът стана 5:0, като Анди Робъртсън центрира страхотно от корнер и Върджил ван Дайк с глава прати топката зад Траверс.

Минута след началото на втората част Крис Мефам си вкара автогол, след като опита да изисти топката след центриране в наказателното поле на своя тим.

Две минути след изминаването на час игра Марк Траверс спаси удар на Фирмино, но при добавката кариоката не сгреши.

Девет минути преди края на редовното време младият Фабио Карвальо вкара първи си гол за мърсисайдци във Висшата лига, след като получи топката от Костас Цимикас.

Гръцкият футболист добави още една асистенция до края, като тя бе за Луис Диас, който се разписа след ъглов удар в 85-ата минута, като той стана човекът, вкарал първия и последния гол за Ливърпул при историческата победа на хората на Юрген Клоп.

Унион Берлин оглави класирането в Бундеслигата след разгром над Шалке (ВИДЕО)

Ман Юнайтед с втора поредна победа след кошмарното начало на сезона във Висшата лига (ВИДЕО)