Унион Берлин се изкачи на първа позиция в класирането в Бундеслигата след разгромна победа над Шалке 04 с 6:1. За берлинчани Мортен Торсби откри резултата 6 минути след началото на мача. В 31-ата минута Мариус Бюлтер изравни за тима от Гелзенкирхен от дузпа.

Само 5 минути след изравнителното попадение Унион поведе с гол на Шералдо Бекер. До края на полувремето гостите вкараха за 3:1, а голмайстор беше Яник Хаберер.

През второто полувреме Унион продължи с головете и само минута след началото резултатът набъбна на 4:1, а това се превърна във второто попадение на Бекер. Свен Микел вкара две попадения в 87-ата и 90-ата минута, за да оформи разгромната победа на Унион с 6:1 над Шалке 04.

В друг мач от 4-ия кръг в Бундеслигата, Байер Леверкузен се завърна на победния път, след като стартира сезона с 3 поредни поражения. „Аспирините“ се наложиха над Майнц 05 с 3:0 като гост. Първият гол вкара Езикел Паласиос в 29-ата минута. До края на първото полувреме Джереми Фримпонг вкара още два гола в 39-ата и 41-ата минута.

В 77-ата минута Пиеро Инкапие получи втори жълт и респективно червен картон, така той остави отбора си с човек по-малко. В добавеното време на мача Мичел Бакер получи също червен картон. Това обаче, не повлия за крайното 3:0 в полза на Байер Леверкузен.

РБ Лайпциг се наложи  над Волфсбург като домакин. „Биковете“ победиха с 2:0, попаденията бяха дело на Кристоф Нкунку от дузпа в 5-ата и в 90-ата минута. Французинът затвърждава формата си от миналия сезон и в през този. Това четвъртото попадение в четири мача за Нкунку.

В другите мачове от Бундеслигата Борусия Дортмунд победи Херта Берлин с 1:0, а Хофенхайм се наложи над Аугсбург при същия резултат.

Ман Юнайтед с втора поредна победа след кошмарното начало на сезона във Висшата лига (ВИДЕО)

BVB пропусна да смаже Херта при дебютния гол на Модест (ВИДЕО)