Борусия Дортмунд надви Херта Берлин само с 1:0 в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Резултатът на Олимпийския стадион в германската столица можеше да е много по-голям в полза на гостите, но Оливер Кристенсен направи редица решителни спасявания, които в крайна сметка се оказаха недостатъчни, след като Антони Модест с дебютния си гол за вестфалци върна Борусия на победния път.

Гостите започнаха по-активно мача, като в 15-ата минута Марко Ройс уцели греда. Стрраничният стълб отново спаси берлинчани в 21-ата минута след много хубав изстрел на Салих Йозджан.

В 25-ата минута Антони модест получи топката в наказателното поле, но ударът му бе много лош и топката мина встрани от вратата.

Натискът на хората на Един Терзич даде резултат в 32-ата минута, когато Йозджан изведе Модест в наказателното поле и отблизо френският таран вкара първия си гол с екипа на BVB.

Десетина минути след началото на второто полувреме Карим Адейеми стреля опасно, но Оливер Кристенсен направи страхотно спасяване.

В 68-ата минута най-сетне Херта имаше шанс да застраш вратата на Дортмунд, но добро спасяване на Грегор Кобел разстрои Стеван Йоветич.

Между 72-ата и 74-ата минута „жълто-черните“ пропиляха нови две положения да затворят мача, като и в двата случая в центъра на събитията бе Джуд Белингам, но първо Кристенсен спаси, а след това ударът на младока бе неточен.

Херта отговори с удар в гредата на Маррко Рихтер в 78-ата минута.

Седем минути преди края на редовното време Кристенсен за пореден път спаси вратата си от втори гол, като се намеси при удар от дистанция на Белингам. До края на мача Херта опита да натисне, но без резултат и така Дортмунд се върна на победния път.

С този успех „жълто-черните“ събраха 9 точки и се изкачиха до 5-ото място във временното класиране, докато Херта е на 17-а позиция с 1 точка.

Резултати от всички мачове по същото време:

Хофенхайв - Аугсбург 1:0

Майнц - Байер Леверкузен 0:3

РБ Лайпциг - Волфсбург 2:0

Шалке - Унион 1:6

Ман Юнайтед с втора поредна победа след кошмарното начало на сезона във Висшата лига (ВИДЕО)

Унион Берлин оглави класирането в Бундеслигата след разгром над Шалке (ВИДЕО)