Уулвърхемптън победи Челси с 4:2 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига и задълбочи кризата при лондончани. Ключов за успеха бе Матеус Куня, който отбеляза хеттрик.

С победата възпитаниците на Гари О'Нийл изпревариха "сините" от Лондон и вече са 10-ти с 32 точки. Челси е на 11-ото място с една точка по-малко.

Още в 3-ата минута Уулвърхемптън създаде първата си опасност. Педро Нето показа индивидуална класа и стреля, но Джордже Петрович се намеси.

16 минути по-късно Челси поведе. Мойсес Кайседо изведе Коул Палмър, който с хубаво изпълнение преодоля Жозе Са.

"Вълците" бързо изравниха. В 22-ата минута Жоао Гомеш намери Матеус Куня. При неговия удар се получи рикошет и Петрович нямаше как да реагира.

Седем минути по-късно Рахийм Стърлинг се озова на добра позиция, но прати изстрела си над напречната греда.

В 32-ата минута Куня засече центриране от статично положение. Неговото изпълнение с глава обаче премина над напречната греда.

Две минути след това играчите на Маурисио Почетино имаха претенции за дузпа, но след преглед с ВАР не се стигна до 11-метров наказателен удар.

В 43-ата минута Уулвърхемптън стигна до пълен обрат, след като Аксел Дисаси прати топката в собствената си мрежа.

В началото на втората част Педро Нето направи индивидуален пробив, който завърши с изстрел. Този път Петрович спаси.

В 47-ата минута Стърлинг си освободи пространство за удар в пеналтерията. Изпълнението му обаче бе неточно.

Девет минути по-късно Пабло Сарабия застраши вратата на Челси от пряк свободен удар, но изстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 63-ата минута Куня отбеляза втория си гол в двубоя. Той бе намерен от Педро Нето в наказателното поле и преодоля Петрович.

Три минути след това Сарабия бе близо до четвърто попадение за Уулвърхемптън, но изстрелът му с глава не бе прецизен.

В 82-ата минута "вълците" получиха дузпа след нарушение на Мало Густо. Зад топката застана Куня, който оформи своя хеттрик.

Четири минути по-късно Челси върна един гол. Михайло Мудрик изпълни корнер, а Тиаго Силва прати топката в мрежата с удар с глава.

В първата минута на добавеното време на срещата Конър Галахър пробва късмета си от границата на пеналтерията, но изпълнението му бе блокирано от бранител.

За Челси във Висшата лига предстои гостуване на Кристъл Палас, докато Уулвърхемптън ще приеме Брентфорд.

Борнемут и Нотингам Форест завършиха наравно 1:1 в друг мач от Висшата лига. "Черешките" откриха резултата в 5-ата минута с гол на Джъстин Клуиверт, но попадение на Калъм Хъдсън-Одой точно преди края на първото полувреме донесе точката на Форест.

Ман Юнайтед удари Уест Хем и вече е непобеден в 24 февруарски двубоя (ВИДЕО)