Манчестър Юнайтед се наложи над Уест Хем с 3:0 на „Олд Трафорд“ в мач от 23-ия кръг във Висшата лига. Расмус Хьойлунд даде аванс на „червените дяволи“ в 23-ата минута, а Алехандро Гарначо се разписа на два пъти през второто полувреме. По този начин Манчестър Юнайтед е непобеден вече в 24 двубоя, изиграни през месец февруари във Висшата лига. Февруарската серия на „червените дяволи“ датира от победата над Челси с 2:1 през сезон 2017/2018.

След този успех Манчестър Юнайтед вече има 38 точки в актива си, изкачвайки се до 6-то място във временното класиране, докато Уест Хем е изпреварен от днешния си съперник, заемайки 7-ма позиция с 36 пункта.

Двубоят започна с почит към паметта на жертвите от трагедията край Мюнхен през 1958 година, като Ерик тен Хаг и Дейвид Мойс поднесоха венци на терена.

Първата по-опасна възможност се откри пред Уест Хем в 11-ата минута. След центриране от корнер от страна на Джеймс Уорд-Праус, Едсон Алварес стреля с глава, но Андре Онана се намеси и отрази.

Бруно Фернандеш получи топката в наказателното поле на Уест Хем в 15-ата минута и стреля в горния ляв ъгъл, но Алфонс Ареола се разтегна и отрази.

Манчестър Юнайтед успя да излезе напред в резултата в 23-ата минута, когато „червените дяволи“ отнеха топката в центъра на терена, като Малкъс Рашфорд чукна топката към Расмус Хьойлунд, който след серия от финтове стреля в долния десен ъгъл и реализира.

Бен Джонсън получи топката в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и побърза да стреля в 27-ата минута към десния ъгъл на вратата на Андре Онана, но стражът на домакините отрази.

След центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 31-ата минута, Мохамед Кудус засече топката, но отново Онана бе на мястото си и спаси.

В първата минута на добавеното време „червените дяволи“ можеха стигнат и до втори гол, след като Алехандро Гарначо комбинира с Расмус Хьойлунд, който от близко разстояние прати топката покрай целта.

Най-чистото положение за Уест Хем в срещата дойде в 48-ата минута, когато Емерсон отне топката от Хари Магуайър и напредна, за да стреля от близко разстояние над напречната греда.

Само минута по-късно Манчестър Юнайтед стигна до втори гол. Бруно Фернандеш смени фронта на нападение с хубав дълъг пас към десния фланг. Там Алехандро Гарначо овладя, чукна топката в страни и стреля с левия си крак, а след рикошет в главата на Найеф Ажер, топката влезе в мрежата на Лукаш Фабиански, който замени Ареола на почивката.

Алехандро Гарначо вкара и втори гол в 84-ата минута, когато Расмус Хьойлунд отне топката и комбинира със Скот Мактоминей, който напредна през центъра и отклони за аржентинското крило на Манчестър Юнайтед, който с първото си докосване стреля в долния ляв ъгъл и реализира.

Скот Мактоминей напредна с топката след подаване от страна на Рашфорд и стреля от границата на наказателното поле на Уест Хем в третата минута на добавеното време, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на „чуковете“.

Хеттрик на Куня задълбочи кризата в Челси (ВИДЕО)