Хищникът Вернер разплака и Бенфика

Димитър Пенев Димитър Пенев

Тимо Вернер продължава като хищник да гони плячката си във всеки мач. Този път жертва на голмайстора на РБ Лайпциг стана португалския гранд Бенфика. На "Луш" в Португалия германският национал вкара 2 пъти за успеха с 2:1 на своя тим. Мачът бе от група G на Шампионската лига.

През първото полувреме имаше затишие на терена, като точните удари към двете врати бяха едва три. През втората част обаче нещата се промениха. Вернер откри резултата в 69-ата минута след като бе най-съобразителен и докопа една топка в наказателното и с неспасяем удар откри резултата.

10 минути по-късно Тимо отново бе на точното място в точното време след като получи супер пас от Поулсен и направи 2:0. Бенфика успя да се върне в двубоя в 84-ата минута, когато Харис Сеферович вкара лесен гол след хубав пас на Силва.

Време за повече обаче нямаше и РБ Лайпциг започва с ключов успех в групата, като я оглави еднолично с 3 точки В другия мач Лион и Зенит завършиха 1:1, Подробности ТУК