Тимо Вернер продължава като хищник да гони плячката си във всеки мач. Този път жертва на голмайстора на РБ Лайпциг стана португалския гранд Бенфика. На "Луш" в Португалия германският национал вкара 2 пъти за успеха с 2:1 на своя тим. Мачът бе от група G на Шампионската лига.

През първото полувреме имаше затишие на терена, като точните удари към двете врати бяха едва три. През втората част обаче нещата се промениха. Вернер откри резултата в 69-ата минута след като бе най-съобразителен и докопа една топка в наказателното и с неспасяем удар откри резултата.

10 минути по-късно Тимо отново бе на точното място в точното време след като получи супер пас от Поулсен и направи 2:0. Бенфика успя да се върне в двубоя в 84-ата минута, когато Харис Сеферович вкара лесен гол след хубав пас на Силва.

Време за повече обаче нямаше и РБ Лайпциг започва с ключов успех в групата, като я оглави еднолично с 3 точки В другия мач Лион и Зенит завършиха 1:1, Подробности ТУК