Хофенхайм разгроми Дармщат с 6:0 като гост на „Меркщадион ам Боленфалтор“ в мач от предпоследния 33-и кръг в Бундеслигата. Гостите не проявиха никаква милост към вече изпадналия си съперник и до 25-ата минута вече водеха с 4:0 след головете на Илас Бебу, Максимилиан Байер, Павел Кадаржабек и Озан Кабак. Преди края на полувремето Байер вкара втори гол, а през второто Бебу оформи крайния резултат.

„Лилиите“ остават на дъното в таблицата с актив от само 17 точки, докато Хофенхайм е на 7-мо място с 43 точки.

Хофенхайм с историческо постижение при погрома над Дармщат

Двубоят започна с мигновен натиск на Хофенхайм, който излезе напред в резултата още във втората минута. Флориан Грилич изведе Илас Бебу зад гърба на отбраната на Дармщат. Нападателят на Хофе премина през Александър Брунст, след което чукна топката в опразнената врата.

Хофенхайм удвои аванса си още в 6-ата минута, когато Павел Кадаржабек изведе Максимилиан Байер, който не сгреши, след като бе очи в очи със стража на домакините.

Гостите качиха своя опонент на разлика в 22-рата минута, когато Кадаржабек проби по дясното крило и стреля от малък ъгъл, за да вкара третия гол за своя тим.

В 25-ата минута след центриране от корнер от страна на Андрей Крамарич, Озан Кабак засече в наказателното поле, не оставяйки никакви шансове на Брунст да отрази.

Резултатът стана 5:0 в последната минута от редовното време, когато футболистите на Хофенхайм продължиха да правят, каквото пожелаят със защитниците на Дармщат. Бебу изведе Байер, за който не бе трудна задача да отбележи.

В 51-вата минута бе оформен и крайния резултат, когато Илас Бебу получи топката в наказателното поле, необезпокоявано се обърна и шутира, за да прати топката за шести път във вратата на домакините.

Хамбург отново има отбор в Бундеслигата! ''Пиратите'' се завърнаха в елита след 13 години (ВИДЕО)