Нападателят на най-стария футболен клуб в света Нотс Каунти - Маколи Лангстаф е единственият играч в професионалната футболна пирамида в Англия, който има повече голове от топ голмайстора в световния футбол в момента Ерлинг Холанд.
39 - The highest scoring players in England's top five tiers this season, excluding penalty goals:
— OptaJoe (@OptaJoe) March 26, 2023
39 - Macaulay Langstaff
23 - Erling Haaland
22 - Paul Mullin
21 - Chuba Akpom
19 - Nicke Kabamba, Andy Cook
Untouchable. pic.twitter.com/2SIpEMEkIv
Все пак става дума за голове, които не са отбелязани от дузпа. Холанд е щатен изпълнител на Манчестър Сити на 11-метровите наказателни удари, като има 23 попадения във Висшата лига на сметката си от игра.
За сравнение, играчът на Нотс Каунти Лангстаф има цели 39 попадения, като всяко едно от тях е отбелязано по време на игрова ситуация. Той бе трансфериран в тима от петото ниво на Англия през миналото лято, като има страхотната успеваемост от 39 отбелязани гола в 39 двубоя за отбора.
Нотс Каунти има сериозен шанс да се изкачи в горното четвърто ниво на английската футболна пирамида, като за момента се конкурира за първото място в Националната лига с Рексъм, собственост на холивудските звезди Райън Рейнълдс и Роб Макелъни.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS