Индиана завърза интригата в серията с Ню Йорк Никс, всичко ще се реши в ‘’Медисън Скуеър Гардън’’

Индиана Пейсърс успя да се наложи над Ню Йорк Никс със 116:103 (29:30, 32:21, 27:24, 28:28) в шестия двубой в плейофната серия между двата отбора в Източната конференция в Националната баскетболна асоциация. По този начин „пасажерите“ изравниха серията при 3-3 победа, като седми мач в „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк ще определи втория финал на Изток, редом до Бостън Селтикс.

Двубоят в Индианаполис започна кош за кош, като след края на първата част Ню Йорк Никс поведе с една точка при 30:29. Размяната на кошове продължи до самия край на втората част, когато Пейсърс реализира серия от 15:3, с която си осигури аванс от 10 точки преди полувремето при 61:51.

След полувремето Индиана Пейсърс продължи да поддържа разликата в двуцифрените измерения и така преди финалните 10 минути баскетбол, домакините водеха с 88:75. Разликата нарасна до 20 точки в полза на „пасажарите“ при 99:79 в началото на четвъртия период, като тимът успя да задържи своя аванс и затвори умело мача при 116:103 в своя полза.

В основата на успеха за Индиана бе Паскал Сиакам, който завърши срещата с 25 точки, 7 борби и 5 асистенции. Майлс Търнър вкара 17 точки, а Тайрис Халибъртън добави 15 точки, които гарнира с 9 асистенции.

Най-резултатен за Ню Йорк бе Джейлън Брънсън със своите 31 точки, Майлс Макбрайд наниза 20 точки, докато Донте ДиВинченцо добави 17 точки.

Седмият решителен мач от серията е на 19 май от 22:30 в „Медисън Скуеър Гардън“.