Дерби д’Италия между Интер и Ювентус се превърна в мача на сезона в италианското първенство, след като завърши без победител 4:4! На „Джузепе Меаца“ двата отбора изиграха шеметен мач, в който забравиха за традиционната за Италия игра в защита, като не се победиха в мач с два пълни и един частичен обрат. Головете за „нерадзурите“ вкараха Пьотр Желински, който се разписа два пъти от дузпа, както и Хенрих Мхитарян и Дензъл Дъмфрис. Два гола за „Старата Госпожа“ реализира резервата Кенан Йълдъз, а по един вкараха Душан Влахович и Тимъти Уеа.

След равенството в дербито хората на Симоне Индзаги събраха 18 точки на второто място, а тези на Тиаго Мота са трети с точка по-малко.

Головото шоу в Милано започна още в 14-ата минута, когато Интер получи дузпа за нарушение на Данило срещу Маркус Тюрам. Зад топката застана Пьотр Желински, който в 15-ата минута не сгреши и прати топката неспасяемо в средата на вратата на Микеле Ди Грегорио.

Пет минути по-късно Юве изравни! Уестън Маккени намери Душан Влахович, който овладя топката в наказателното поле и преодоля Ян Зомер!

Обратът на „Джузепе Меаца“ бе факт в 27-ата минута, когато Франсиско Консейсао финтира съперник в наказателното поле на Интер и намери непокрития Тимъти Уеа, за да може той да вкара необезпокояван с удар отблизо.

Интер обаче, не свали гарда и в 35-ата минута Маркюс Тюрам подаде към Хенрих Мхитарян и арменецът укроти топката, след което я прати в долния десен ъгъл за 2:2!

Минута след това Пиер Калулу фаулира Дензъл Дъмфрис в наказателното поле и съдията Марко Гуида отново посочи бялата точка в наказателното поле на „бианконерите“. Зад топката отново застана Желински, който и този път не сбърка, пращайки топката в долния десен ъгъл в 37-ата минута, въпреки че Ди Грегорио бе близо до спасяване.

Лацио прегази Дженоа в битката на летящите твари

След почивката шоуто продължи, като в 53-ата минута Данило изчисти топката след ъглов удар право на крака на Дъмфрис и той прати топката през куп от играчи в мрежата на Юве – 4:2 за Интер!

Този обрат не стресна Юве, за който в игра се появи Кенан Йълдъз и той бе в основата на последващите действия на терена!

В 71-ата минута тимът на Тиаго Мота стигна до трети гол, след като Маккени подаде на Йълдъз и той прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Зомер!

Този гол даде импулс на гостите и в 82-ата минута те изравниха. Консейсао центрира добре отдясно, намирайки Йълдъз и младият турчин с удар от границата на наказателното поле направи резултата 4:4!

До края на мача двата отбора се успокоиха и повече голове не паднаха, но този мач със сигурност ще остане в историята, тъй като това бе най-резултатното дерби д’Италия от 1975 г, когато Юве победи Интер с 6:2 за Купата на страната.

Дузпа провали Парма срещу Емполи (ВИДЕО)