Испания затвърди реномето си като тотален кошмар за Германия, що се касае до големите турнири в доста голям период от време, след като „Ла Фурия Роха“ изхвърли Бундестима от домашното му Европейско първенство с 2:1 след продължения на четвъртфинал.

Испания потопи Германия в сълзи в 119-ата минута!

Германия няма нито една победа в официален мач срещу Испания от цели 36 години. Последният успех на Маншафта срещу иберийците датира от далечната 1988 година.

От баща на син - 33 години разлика, същият стадион, същата радост и същият коментатор (ВИДЕО)

Преди 16 години започна и големият кошмар за Германия, когато срещне Испания. „Ла Фурия“ спечели финала на Европейското първенство през 2008 година в Австрия и Швейцария с минималното 1:0. Единственото попадение отбелязва Фернандо Торес в 33-ата минута.

Три причини защо НЕ трябваше да има дузпа за Германия срещу Испания

Две години по-късно следва ново ужасяващо преживяване за германците. На Световното първенство в Република Южна Африка „Ла Роха“ елиминира Бундестима на полуфинал, отново с болезненото 1:0 с попадение на Карлес Пуйол в 73-ата минута.

Испанците записаха няколко постижения при драматичния си успех над Германия

След болезнените поражение идва ред и на едно разгромно такова. В Лигата на нациите през 2020 година Испания разпиля Германия с 6:0 в Севиля с хеттрик на Феран Торес и попадения на Алваро Мората, Родри и Микел Оярсабал. Всички те играха и при победата на Евро 2024.

Ламин Ямал пак записа името си в историята на Испания

През 2022 година двата отбора бяха в една група на Световното първенство в Катар. Тогава Германия отпада още в груповата фаза, а причината е Испания. Двата тима са с по 4 точки и равенство 1:1 в прекия мач, но разгромния успех на „Ла Фурия“ със 7:0 над Коста Рика изхвърля Бундестима.