Микел Мерино. Това е името на големия герой на Испания в четвъртфиналния мач срещу Германия на Европейското първенство, след като вкара победен гол в 119-ата минута и прати „Ла Фурия“ на полуфинал срещу Франция.

Испания потопи Германия в сълзи в 119-ата минута!

Срещата обаче бе още по-специална за полузащитника на Реал Сосиедад, който отпразнува попадението си в Щутгарт по същия начин, по който го прави неговия баща Анхел Мерино преди 33 години, след като вкарва на същия стадион.

Героят на Испания: Всичко се случи за частица от секундата

През сезон 1991/92 Осасуна побеждава Щутгарт с 3:2 като гост в мач от втория кръг на Купата на УЕФА. Тогава Мерино вкарва гола за 2:0 и празнува гола със завъртане около ъгловото флагче, точно както направи и Микел след гола си срещу Германия.

Де ла Фуенте: Абсолютно убедени сме, че можем да стигнем много далеч с този отбор

Интересното е, че и коментаторът по испанската телевизия е един и същи и в двата мача. Става въпрос за легендарния Хуан Карлос Риверо. Както Микел, Анхел Мерино също печели, след като първата среща в Памплона завършва наравно 0:0.