Испания постигна първа победа в Лигата на нациите А2, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Швейцария. Единственото попадение в двубоя реализира Пабло Сарабия още в 13-ата минута.

„Ла Фурия“ поведе в 13-ата минута, когато Маркос Йоренте подаде към Пабло Сарабия, който успя да прати топката във вратата на Ян Зомер.

Испания организира опасна атака в 29-ата минута, когато Пабло Сарабия подаде към Жорди Алба, който стреля, но ударът му бе отразен от Ян Зомер.

Маркос Йоренте отправи удар от границата на наказателното поле на Швейцария в 65-ата минута, но стреля над напречната греда в аут.

Марко Асенсио можеше да вкара втори гол за Испания в 82-ата минута, но ударът му бе отразен от Ян Зомер.

Швейцарците можеха да изравнят резултата в 86-ата минута. Ян Зомер потърси с дълъг извеждащ пас Харис Сеферович, но Унай Симон излезе, за да го изпревари и да изчисти топката. Вратарят на Испания не действа концентрирано и топката попадна в Емболо, който пропусна страхотна възможност да изравни резултата.

След тази победа Испания е на второ място в групата с 5 точки, а Португалия е лидер със 7 точки. Швейцария е на четвърто място без спечелена точка, а Чехия е трети с 4 точки.