Испания си възвърна поразклатеното самочувствие след загубата от Швеция с 1:2, разгромявайки като домакин Грузия с 4:0.

На „Нуево Естадио Виверо“ в Бадахос възпитаниците на Луис Енрике излязоха напред в резултата още в 14-ата минута, когато Хосе Гая отправи удар от границата на наказателното поле след избита след ъглов удар топка. Кълбото изненада вратаря на гостите Георги Лория и мина през протегнатите му ръце и се спря в мрежата на вратата зад него.

В 25-ата минута Маркос Йоренте направи мощен пробив по дясното крило, стигайки до аутлинията и центрира. В центъра на наказателното поле няколко играчи се разминаха с топката, която стигна до Карлос Солер и той от движение прониза за втори път грузинската врата.

Малко след това попадение на Гая бе отменено заради засада на Феран Торес, който центрира към връхлитащия футболист на Валенсия. Нямаше какво да спре нападателя на Ман Сити да се разпише в 41-ата минута, когато  Йоренте, центрира, а роденият през 2000-та година Торес изпревари защитник на гостите и вкара от границата на вратарското поле.

Крайният резултат оформи Пабло Сарабия малко след изтичането на час игра. Тогава „Ла Фурия Роха“ направи светкавична контратака, при която топката стигна до Пабло Форналс, който с пас през цялото наказателно поле намери Сарабия, който с красив фалцов удар с левия крак подпечата успеха на своя отбор. Освен това, в продължението на мача футболистът на Спортинг Лисабон видя как втори негов гол е отменен от съдията Тиаго Мартинш от Португалия.

С победата Испания излезе на първо място във временното класиране в група В, като след 5 изиграни мача има 10 точки – с една повече от Швеция, но „тре крунур“ имат са изиграли само 3 срещи.

Отличен 6 за германския танк на Хер Флик срещу Армения (ВИДЕО)