Историческа първа победа на Клермон във френския елит

Дебютантът в Лига 1 Клермон постигна историческа първа победа във френския елит още на старта. Новакът стартира мечтано шампионата с победа като гост на Бордо с 2:0.

Успехът дойде в заключителните минути от редовното време. В 82-рата минута Мохамед Байо вкара за 1:0, а във 2-рата минута от добавеното време Жодел Досу сложи точка на спора.

Клермон бе по-активният отбор през първата част, но направи куп пропуски. Още в 19-ата минута топката се озова във вратата на Бордо, но попадението не бе зачетено заради засада. Четири минути по-късно същото се случи с гол на Сали Абдул Самед. До почивката домакините някак си успяха да удържат фронта и двата отбора се прибраха в съблекалните при равенство 0:0.

През втората част Клермон продължаваше да диктува случващото се на терена и логичното се случи в 82-рата минута. Елбасан Рашани отклони към Мохамед Байо, който от чиста позиция нямаше как да пропусне.

Секунди преди последния съдийски сигнал Досу подпечата историческата победа на новака. Той преодоля няколко защитника и се озова очи в очи с вратаря на Бордо Беноа Костил. Досу запази хладнокръвие и прати топката в мрежата за крайното 2:0.

По същото време се изиграха още три мача от Лига 1. Ето и резултатите от тях:

Ница – Реймс 0:0

Сент Етиен – Лориан 1:1

Страсбург – Анже 0:2

С куп почиващи и страхотен Навас - ПСЖ обърна Троа на Филип Кръстев (ВИДЕО)

Шестият и седмият от миналия сезон във Франция не се победиха в ранния мач от Лига 1 (ВИДЕО)