Ивелин Попов пропусна дузпа, но разплака бившия си клуб (видео)

Веско Вълчев Веско Вълчев

Ивелин Попов изигра 90 минути при победата на своя ФК Ростов срещу бившия му отбор Спартак Москва с 4:1. Двубоят се игра в руската столицата, а Попов и неговите съотборници взеха победата по категоричен начин. Въпреки гръмката победа мачът не бе много радостен за Попов, който пропусна дузпа в края на първото полувреме, но пък записа асистенция на сметката си. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на футболист на Спартак, а Попов опита изпълнение тип "Паненка", което обаче бе разгадано от стража на домакините, който не мръдна от мястото си.

Попето отново попадна сред най-добрите в Русия

Преди дузпата Ростов вече бе повел в резултата чрез Зайнутдинов, който засече с глава центриране от дясно. В 53-ата минута Йонов направи резултата 0:2. В 79-ата минута Попов изпълни къс корнер, негов съотборник му върна топката, той центрира и Кристяков с глава направи резултата 0:3. Малко по-късно Спартак върна едно попадение, но в 83-ата минута Бактиер Зайнутдинов оформи крайното 1:4 след хубав удар извън наказателното поле.