Франция не успя да победи Канада насред Бордо и завърши 0:0 преди началото на Европейското първенство. „Кленовите листа“ пък направиха добър втори мач под ръководството на Джеси Марш. Двата тима си размениха по едно полувреме, като „петлите“ бяха по-силни през първото, а Канада през второто.

Французите създадоха първо добро положение в 10-ата минута. Тогава Нголо Канте получи пас в наказателното поле и стреля незабавно, но Максим Крепеау направи чудесно спасяване.

Натискът на „петлите“ продължи, а Антоан Гризман, Осман Дембеле и Оливие Жиру имаха няколко шанса, но до гол не се стигна.

В 37-ата минута Гризман центрира от ъглов удар, но Упамекано изпрати топката в аут.

В началото на второто полувреме „кленовите“ листа имаха шанс да поведат в резултата.

Лиъм Милър се измъкна до границата на наказателното поле, стреля опасно, но топката се удари в гредата.

Мачът продължи сравнително равностойно. В 74-ата минута на терена се появи Килиан Мбапе, който бе оставен на резервната скамейка, тъй като имаше болки в гърба преди мача.

В 83-ата минута Мбапе падна в наказателното поле, домакините поискаха дузпа, но реферите взеха решение, че играта продължава.

В 88-ата минута Мбапе стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

В даденото от съдията продължение Коло-Муани стреля с глава от около 6-7 метра, но изпрати топката в аут.

В последните минути „петлите“ наложиха натиск на своя съперник.

Килиан Мбапе направи индивидуален пробив и стреля от границата на наказателното поле, но Крепо отново спаси, с което сложи точка на спора.