Кандидатът за елита Фратрия направи прелюбопитно назначение на треньорския пост. Латвиецът Ренарс Роде е новият наставник на базирания във Варна отбор, понастоящем на втора позиция във Втора лига.
Както е известно, преди броени дни Фратрия се раздели с молдовеца Алексей Савинов. Роде е на 36 години и има дълга кариера като футболист, но далеч по-кратка на треньорската скамейка.
Ето какво пишат от Фратрия:
„ОФИЦИАЛНО: НОВ СТАРШИ ТРЕНЬОР НА „ФРАТРИЯ“
Футболен клуб „ФРАТРИЯ“ обявява назначението на нов старши треньор — Ренарс Роде.
Ренарс е бивш национален състезател на Латвия, който прекрати състезателната си кариера през 2022 година. Веднага след това започва своя треньорски път и бързо натрупва ценен опит.
Той работи в системата на „Валмиера“, където е асистент-треньор, както и старши треньор на „Валмиера II“. По-късно продължава като асистент в „Висакха ФК“ и „Ауда“, натрупвайки международен опит и развивайки се в различни футболни среди.
Ренарс вече се утвърждава като перспективен специалист със съвременен поглед върху футбола.
Добре дошъл във „ФРАТРИЯ“, Ренарс!“
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS




