Карингтън спечели трета олимпийска титла в Токио

Лиса Карингтън (Нова Зеландия) спечели третата си титла на Олимпийските игри в Токио, след като завърши на първото място във финала на 500 метра едноместен каяк. Тя бе трета в дисциплината в Рио през 2016.

Решаващата серия започна с фалстарт, но и това не смути легендата в кану-каяка Карингтън. Новозеландката откри бързо разлика със съперничките в трети коридор и при преполовяването на дистанцията водеше с една дължина и цяла секунда на преследвачите.

32-годишната Карингтън взе третия си златен медал в Токио с време 1:51.216 минути. Втора завърши Тамара Чипеш (Унгария) с 1:51.855, а Ема Йоргенсен (Дания) спечели бронза с 1:52.773.

Йоргенсен бе трета и в Рио, а вицешампионката Данута Козак (Унгария) завърши на четвърто място тази година.