Карлос Алкарас разочарова домакинските фенове и се класира на първия си полуфинал на Australian Open, побеждавайки Алекс Де Минор с 3:0 (7:5, 6:2, 6:1).

Първият сет бе най-оспорван, въпреки че Алкарас поведе бързо с 3:0. Испанецът допусна пробив в петия гейм, който бе затвърден и резултатът бе изравнен - 3:3. Световният номер 1 спечели подаването на съперника си за 5:3, но Демона отвърна с рибрейк. Алкарас спечели първия сет след пробив за 7:5. 

Втората част започна анаголично на първата - Карлитос поведе с 3:0, но този път не позволи да бъде изравнен и с още един пробив в осмия гейм затвори сета с 6:2. 

Въпреки че имаше точка за пробив в третия гейм, Де Минор отново допусна пасив от 0:3 в началото на третия сет. Карлитос направи нов пробив за 5:1 при третия си брейкбол в гейм и сервира за мача. На свой сервис испанецът даде само точка на австралиеца - 6:1. 

На полуфиналите Алкарас ще се изправи срещу Александър Зверев, който победи с 3:1 сета Лърнър Тиен. Другите два четвъртфинала са Лоренцо Музети срещу Новак Джокович и Бен Шелтън срещу Яник Синер. 

Зверев е първият 1/2-финалист при мъжете на Australian Open

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS