108 пилота взеха участие в 10-те кръга на Летния Любителски шампионат по картинг, който бе организиран от Картинг писта Лаута в Пловдив. Състезателите бяха разпределени в две възрастови групи – над 14 години и под 14 години, а в неделния ден се проведе и големия финал.

В него се включиха 35 участника, които се състезаваха в три манша.

Борис Родригес Матов спечели първото място в клас Junior, а на второ място завърши единственото момиче – Ралица Гъдева. Третото място остана за Мартин Мирчев.

Топ 10 допълниха Тодор Карамитев, Никола Георгиев, Александър Литсбауер, Димитър Русенов, Даниел Петков, Деян Йолов и Константин Шингов.

В групата над 14 години, след оспорвано състезание, шампион стана Симеон Михалев от София. Второто място остана са Стилиян Ралчев от Панагюрище, а трети Стоян Досев от Пловдив.

Десетката допълниха Георги Ванков, Виктор Николов, Стефан Марудов, Дилян Мишинков, Мариян Харизанов, Андрей Ненков и Константин Кирчев.

С много емоции, коректност и неподправен състезателен дух, финалът на Летният Любителски Шампионат на писта Лаута отбеляза успешният завършек на един вълнуващ сезон.

Състезателите показаха силна воля и амбиция, превръщайки всяка обиколка в истинско спортно предизвикателство. Със запалени сърца, те вече гледат напред към нови победи и още по-високи цели в следващото издание на шампионата.

Публиката, също като състезателите, бе част от магията на шампионата, превръщайки всяко събитие в празник на спорта. С нетърпение очакваме новия сезон, който обещава още повече адреналин и незабравими моменти на писта Лаута.