Късен гол спаси Барса срещу Алавес (ВИДЕО)

Веско Вълчев Веско Вълчев

Барселона спечели с 1:0 гостуването на Алавес, а в герой за каталунците се превърне Френки де Йонг в 87-ата минута на мача. Именно тогава нидерландецът получи топката от Феран Торес и успя да я мушне във вратата, след като се бе озовал сам срещу стража на домакините.

Ситуацията бе доста инфарктна, тъй като реферите прегледаха ситуацията, тъй като имаше съмнения за засада. В крайна сметка обаче реферът Хорхе Васкес посочи центъра и голът бе признат.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като съдията изгони Хосе Мандилибар малко преди края на двубоя.

Първата голова възможност бе в 14-ата минута, когато де Йонг стреля, но топката излезе в аут.

Първото полувреме като цяло не бе от най-интересните. В средата на първата част Езалзули опита да стреля, но шутът му бе блокиран.

Интересна ситуация имаха домакините в края на първото полувреме. Те изпълниха пряк свободен удар, но защитата на Барса се справи.

В средата на втората част Жерар Пике стреля с глава, но Пачеко спаси.

В 74-ата минута Томас Пина падна в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията и не посочи бялата точка. Само след още 4 минути игра Хоселу имаше перфектен шанс да вкара гол. Той стреля с глава, но топката премина встрани от вратата.

Така се стигна и до гола на Барселона, който се оказа и решаващ. Алба пусна извеждащо подаване към Феран Торес, който подаде успоредно на Де Йонг и той реализира победното попадение.