Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг се провалиха към края на своите двубои от 8-мия кръг на Бундеслигата. Аугсбург вкара в 91-та минута, за да сътвори невижданото и да завърши при 2:2 с баварците. Лайпциг пък бе спрян от Волфсбург, като вълците се разписаха за 1:1 в 82-рата минута.

Байерн Мюнхен стартира отвратително гостуването си на Аугсбург и след 62 секунди губеше в резултата. Домакините осъществиха продължителна атака по десния фланг, топката бе изпратена в наказателното поле. Рани Кедира отклони с глава към Марко Рихтер, който се бе освободил от бранителите на гостите и с удар тип шпагат вкара за 1:0. Байерн изравни бързо, след като в 14-тата минута Серж Гнабри сложи топката на главата на Робърт Левандовски, който не се затрудни да вкара.

Към края на първата част Рихтер за Аугсбург и Левандовски за мюнхенци пропуснаха добри шансове. В началото на второто полувреме Серж Гнабри направи за смях няколко бранители на домакините и със силен шут от дъгата на наказателното поле направи 2:1 в полза на Байерн. Срещата вървеше без никакво напрежение за гостите, които имаха над 80 процента притежание на топката, но в 91-вата минута се случи неочакваното. Аугсбург възстанови равенството след първата си по-опасна атака през втората част. Страхотен пробив по дясното крило на Кордова завърши с прострелен пас към вратаското поле, а там чакаше Алфред Финбогасон, който само сложи крака си, за да развали следобеда на Байерн Мюнхен.

РБ Лайпциг и Волфсбург завършиха наравно 1:1 в много равностоен мач. Първото полувреме имаше малко голови ситуации, а най-чистите бяха изтарвани от Вернер за домакините и Вегхорст за гостите. В 54-тата минута Тимо Вернер получи пас зад отбраната и успя да преодолее вратаря за 1:0. В 82-рата "вълците" осъществиха страхотно нападение, при което Уилиям намери Вут Вегхорст в комфортна позиция и холандецът изненада неприятно "червените бикове".

Така Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг пропуснаха отлична възможност да излезат на първо място преди двубоя на Борусия Мюнхенгладбах. Волфсбург обаче изравни Гладбах с по 16 точки, а Байерн и Лайпциг са с пункт по-малко.