Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна приключи. България завърши с общо четири сребърни медала, което ни отрежда трето място в генералното подреждане зад тимовете на Русия и Израел. Боряна Калейн и Катрин Тасева не успяха да вземат медали от финалите на отделните уреди, но за пореден път зарадваха българската публика.    

Катрин Тасева се сбогува с българската публика

Грешки оставиха ансамбъла без медал от многобоя във Варна

                        
"Не бих се върнала да променя нещо, бих работила повече. Грешките се случиха, за да мога в бъдеще да се подобря. Иначе съм много щастлива и се надявам да продъжа така. Това е награда за страшно много хора. Повече съм доволна от направеното, но определено имаше неща, които можех да направя по-добре и да стабилизирам. Нашият спорт е такъв, че не можем да си правим сметки. Важно е да си свършим работата и да си изиграем съчетанията", заяви Калейн, която стана европейска вицешампиока в многобоя.

 

"Смятам, че направихме много силно състезание. Това беше една много добра тренировка за Олимпийските игри. Мисля, че показах добра форма и че мога да се боря за медалите. Не бях изненадана от съперничките ми. Всички са в много добра форма. Изключително впечатлена съм от беларускините. Респект за (Алина б.р.) Харнаско, която след толкова тежка травма се възстанови и направи толкова силни състезания и играе по този начин. Конкуренцията е убийствена, но ние се борим и мисля, че имаме реални шансове. Сега вече забравяме това, което се случи тук и продължаваме с нови сили. Следващата седмица подновяваме подготовка за Олимпиадата, защото остана много малко време. Имаме едно състезание в Москва, но не съм сигурна за Минск. Заминаваме по-рано за Токио и общо взето предстоят 2 тежки месеца", отбеляза Тасева. За нея това бе последно състезание пред българска публика. След Игрите в Токио тя ще прекрати своята състезателна кариера. 

 

За първи път от 27 години! Боряна Калейн донесе медал за България от многобоя на Европейско

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS