След седмица, белязана от уволнението на Чаби Алонсо, елиминацията от Купата на краля и очевидните вълнения на „Сантиаго Бернабеу“, Килиан Мбапе се появи на пресконференция като ключова фигура в съблекалнята на Реал Мадрид. Спокойно, но без да избягва въпроси, французинът защити Джуд Белингам и Винисиус, които бяха силно освирквани по време на последния мач на Реал в Ла Лига срещу Леванте.
„Разбирам феновете, които искаха да ни освиркат. Ние не се справяме добре. Това, което не ми хареса, е, че ако ще има освирквания, те трябва да бъдат към целия отбор. Не бива да се посочва един играч. Ние се представяме слабо като отбор", каза Мбапе.
„Никой не се съмнява в качествата му. Когато е здрав, той е един от най-добрите футболисти в света“, заяви французинът по адрес на Джуд Белингам.
„Трудно е – за всички. Можем да приемем, че феновете не са доволни. Но ако ще има освирквания, те трябва да са за всички, не е по вина на Джуд или на един конкретен играч.“
„Не е по вина на Винисиус Жуниор. Той е страхотен футболист и невероятен човек. Щастлив съм, че го познавам и много го ценя. Трябва да го защитаваме по-добре, за да не остава сам срещу всички. В Реал Мадрид той не е сам. Всички сме с него“, добави още световният шампион от Русия 2018.
„Нямахме никакви проблеми с Чаби Алонсо. Да се твърди, че той не е бил успешен, не е вярно. Той си тръгна, преди да дойдат трофеите. С него загубихме единствено Суперкупата. По мое мнение Чаби ще бъде фантастичен треньор. Имах отлични отношения с него", сподели Мбапе.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS



