Воденият от Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина завърши наравно 1:1 като гост на Финландия в мач от група 3, Лига B на Лигата на нациите.

Теему Пуки даде аванс на финландците с гол от дузпа в края на първата част. Босненците обаче се добраха до равенството в крайния резултат след ключов ход на българския спец. В 83-тата минута Петев вкара в игра Смаил Превляк, който дълбоко в добавеното време на мача се разписа за крайното 1:1.

По-късно днес предстои и другият мач в групата на Босна и Херцеговина. Един срещу друг излизат тимовете на Румъния и Черна гора.

Още в 16-ата минута Финландия порази целта. Робин Лод прати топката в мрежата на Босна, но попадението не беше зачетено заради засада. Ситуацията беше преразгледа от ВАР и решението на рефера беше потвърдено.

В 41-вата минута защитата на гостите се пропуска. Пуки навлезе в наказателното поле и стреля, но беше спрян от вратаря Ибрахим Шехич.

Три минути по-късно босненският страж се отчете с нова брилянтна намеса, отразявайки удар на Лод от границата на наказателното поле. Секунди по-късно Санжич Пърчич игра с ръка и съдията посочи бялата точка. Звездата на финландците застана зад топката и преодоля Шехич за 1:0.

В началото на втората част Пуки пропусна да удвои преднината на босненци. Постепенно Босна вдигна оборотите. Час игра след началото шут на Амер Гояк от обещаваща позиция беше блокиран.

Петев видя, че трябва да промени нещо в своя състав и в 83-тата минута пусна на терена Смаил Превляк. Той се отблагодари за доверието в третата минута на добавеното време. Тогава засече центриране на Един Джеко и от чиста позиция прати топката в мрежата неспасяемо. Така Босна и Херцеговина, воден от Петев,  избегне загубата в началото на участието си в Лигата на нациите.

Унгария удари Англия с мокър парцал в Будапеща (ВИДЕО)