Както често се случва в детските приказки, лисиците отново успяха да отърват кожата, въпреки че изглеждаше така, сякаш положението за тях е неспасяемо. В случая става въпрос за обрата, който Лестър сътвори като гост на Саутхемптън в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Парад на червените картони

„Лисиците“ губеха с 0:2 до 64-ата минута, но след това стигнаха до 3 безответни попадения и за пръв път в своята история спечелиха гостуване от Висшата лига, в което са изоставали с поне 2 гола.

Победният гол за Лестър падна дълбоко в добавеното време, а негов автор стана Джордан Аю. Нападателят се разписа в 98-ата минута от срещата, като това попадение стана най-късният победен гол за Лестър в елита на Англия, откакто се води статистика за това.