Головият хищник на Манчестър Сити Ерлинг Холанд вкарва за забавление и изглежда няма намерения да спира. Той отбеляза нови две попадения за „гражданите“ при победата с 3:1 над Лестър, с което на сметката му вече има 32 във Висшата лига.

Един от грандовете в Англия Челси пък е на обратния полюс. „Сините“ от Лондон имат кошмарен сезон и колкото и нелепо да звучи, вече започнаха сравненията не с Манчестър Сити, а с норвежкия киборг. Причината е проста – Челси има вкарани само 30 гола този сезон.

Това поражда въпроса: Може ли Ерлинг Холанд да завърши кампанията в английския елит с повече попадения от лондончани? Поне засега изглежда, че да. Той е отбелязал головете си за 2234 игрови минути, докато на Челси са били необходими 2790 минути за 30 попадения.

Вече изглежда и вън от съмнение, че Холанд ще счупи рекорда за най-много голове в един сезон във Висшата лига. Той се държи от Мохамед Салах, който отбеляза 32 попадения през сезон 2017/18. Точно толкова има и норвежецът осем кръга преди края на шампионата.

Челси похарчи 600 милиона, за да има повече загуби, отколкото победи и да допуска повече, отколкото вкарва

Манчестър Сити си поигра половин час с изпадащия Лестър и отново притисна Арсенал (ВИДЕО)

Брайтън пропусна да унижи Челси, но му показа, че и без Потър е гола вода (ВИДЕО)